†     †     †     M  A  F  I  A     †     †     † Strona Główna † † † M A F I A † † †
† † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † † †

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: Chevaleone
2014-12-06, 21:36
Rozgrywka
Autor Wiadomość
Krzysztof Holowczyc


Posty: 139
Wysłany: 2014-12-17, 00:18   

Tym razem będę mieć czas xDDDD
 
 
Wielki Wizjoner


Posty: 96
Wysłany: 2014-12-17, 00:21   

To Sknerus wygrał tamtą edycję, a nie Bodzio ani oszustwa.

Zagrajmy wielką edycję na 2 mafie i kilka ról po sylwestrze.
 
 
Lawliet Lawsford


Posty: 77
Wysłany: 2014-12-17, 00:27   

Jestem za kolejną edycją, ale najlepiej od razu i na tych samych warunkach co ta.
 
 
Wielki Wizjoner


Posty: 96
Wysłany: 2014-12-17, 00:43   

Są święta, już widzę te tłumy graczy i niesamowitą aktywność. Edycja po edycji to głupie rozwiązanie, lepiej przeczekać 2 tygodnie.
 
 
Krzysztof Holowczyc


Posty: 139
Wysłany: 2014-12-17, 00:54   

prędzej teraz niż w sesji

http://forumowamafia.xup.pl/viewforum.php?f=13
jak na tamte czasy aktywność była super
 
 
Joanna d'Arc


Posty: 269
Wysłany: 2014-12-17, 00:59   

Tez wolę teraz zagrać.
 
 
Wielki Wizjoner


Posty: 96
Wysłany: 2014-12-17, 02:44   

Sesja w dniach 2-12 stycznia?
 
 
Maryja Panna


Posty: 16
Wysłany: 2014-12-17, 13:28   

Gramy rejestracja do niedzieli i eleganza
_________________
Królowa Polski
 
 
Robert Biedron


Posty: 40
Wysłany: 2014-12-17, 13:35   

:plus:
 
 
Josef Mengele


Posty: 116
Wysłany: 2014-12-17, 15:41   

Ale to jak już, to zmieńmy ten debilny zapis o tym, że po zabiciu w linczu OC dowiadujemy się, że był on 'niewinny'. Graliśmy już tak drugą edycję i uważam, że jest to chujowe, reszta zdecydowanie chyba potwierdzi.

Do tego ja byłbym za moim rozwiązaniem, to jest to, by można było wysłać testament przed zgonem, ale by po śmierci był jeszcze jakiś czas na napisanie go (w 6 na tym forum było to chyba bodaj 60 albo 120 minut, tak samo w tej z Trybałą i Turnerem). Tak jest lepiej. Niektórym osobom zwyczajnie nie chce się pisać tych testamentów, jak nie mają pewności, czy się na coś przydadzą. No i są one przez to znacznie uboższe + mało kto wtedy za tym idzie.

Wieczorkiem coś napiszę może o edycji :fajer:
 
 
Amel Bent


Posty: 230
Wysłany: 2014-12-17, 16:18   

Popieram oba pomysły Reda.
_________________
Viser la Lune!
 
 
Maryja Panna


Posty: 16
Wysłany: 2014-12-17, 16:23   

Iwoną Wieczorkiem ;P
_________________
Królowa Polski
 
 
Robert Biedron


Posty: 40
Wysłany: 2014-12-17, 16:41   

Oba pomysły są chujowe.
 
 
Joanna d'Arc


Posty: 269
Wysłany: 2014-12-17, 17:05   

Popieram pierwszy, chociaż osobiście jestem zdania, że nigdy nie powinno podawać czy ten kto padł był winny czy niewinny. Wiem, że dla większości to bezsensu ale tak się gra w prawdziwą mafię.
Drugi pomysł Reda jest sprzeczny z logiką, martwi nie mogą pisać, więc niech testamenty pośmiertne są bezsensu. Brakuje mi możliwości wstrzymania się od głosu, bez otrzymania punktów karnych. Oczywiście wstrzymujący się od głosu powinien poinformować MG, bo wstrzymanie się jest czymś innym niż niezagłosowanie.
 
 
Hugh Hefner


Posty: 88
Wysłany: 2014-12-17, 17:26   

Joanna d'Arc napisał/a:
Popieram pierwszy, chociaż osobiście jestem zdania, że nigdy nie powinno podawać czy ten kto padł był winny czy niewinny. Wiem, że dla większości to bezsensu ale tak się gra w prawdziwą mafię.


Jak wtedy taka gra wygląda?

Też popieram oba pomysły Reda, zwłaszcza pierwszy. Pisanie, że martwy OC był niewinny, jest robieniem kurwy z logiki, gwałtem na intelekcie i prawdopodobnie najidiotyczniejszą rzeczą, jaką można wymyślić. To umysłowa patologia, która służy chuj wie czemu. Niczemu właściwie. Można zrobić tak, że przy martwym OC pisze się tylko, że jest winny i nie podaje się, kto był OC, ale pisanie po śmierci mafiozy, że był niewinny to chore kuriozum.
 
 
Listerine Total Care


Posty: 8
Wysłany: 2014-12-17, 17:35   

Hugh Hefner napisał/a:
Jak wtedy taka gra wygląda?


MF mówi najprawdopodobniej o rozgrywce "na żywo", przy stole.
 
 
Amel Bent


Posty: 230
Wysłany: 2014-12-17, 17:55   

Joanna d'Arc napisał/a:
Brakuje mi możliwości wstrzymania się od głosu, bez otrzymania punktów karnych. Oczywiście wstrzymujący się od głosu powinien poinformować MG, bo wstrzymanie się jest czymś innym niż niezagłosowanie.

W dniu zero wszyscy wstrzymują się od głosu. Już widzę tę pasjonującą rozgrywkę :fajer:

@Liczi :tak:
_________________
Viser la Lune!
 
 
Joanna d'Arc


Posty: 269
Wysłany: 2014-12-17, 18:10   

Licz gra jest podobna co tutaj z tym, że przy linczu lub przy mordzie nie ma wyniku przy graczu. OC ma inną moc, zamiast bycia niewinny przy sprawdzeniu detektywa, to może podczas nocy sprawdzić danego miastowego i dowiedzieć się czy ma role detektywa.
Wersja klasyczna jest na 10 osób i mafia musi z góry pierwszej nocy ustalić kolejność mordów, potem już nie rozmawiają, ewentualnie starają się jakoś potajemnie przy stole ustalić w kogo będą walić jeżeli będzie trzeba zmienić koncepcje.
Są też inne warianty, ale o innych nie wiem aż tyle.

Wątpie Tomuś, aby chociaż 5% graczy wstrzymało się od głosu, ale w większości gier masz prawo się wstrzymać, więc czemu tutaj jest to zablokowane?
 
 
Joanna d'Arc


Posty: 269
Wysłany: 2014-12-17, 18:11   

No i ważne jest, że każdy z graczy ma określony okres czasu, w którym musi się wypowiedzieć.
 
 
Andrea Stavros


Posty: 123
Wysłany: 2014-12-17, 19:11   

Joanna d'Arc napisał/a:
Drugi pomysł Reda jest sprzeczny z logiką, martwi nie mogą pisać, więc niech testamenty pośmiertne są bezsensu.

Martwy mafioso udzielający się na mafijnym też jest sprzeczny z logiką.

Podobają mi się oba pomysły Mengele.
 
 
Samsung Galaxy Ace


Posty: 73
Wysłany: 2014-12-17, 19:34   

Josef Mengele napisał/a:
Ale to jak już, to zmieńmy ten debilny zapis o tym, że po zabiciu w linczu OC dowiadujemy się, że był on 'niewinny'. Graliśmy już tak drugą edycję i uważam, że jest to chujowe, reszta zdecydowanie chyba potwierdzi.


Jaki sens byłby wtedy w ogóle istnienia OC?
_________________
Nie zacinam się.
 
 
Andrea Stavros


Posty: 123
Wysłany: 2014-12-17, 19:36   

Samsung Galaxy Ace napisał/a:
Josef Mengele napisał/a:
Ale to jak już, to zmieńmy ten debilny zapis o tym, że po zabiciu w linczu OC dowiadujemy się, że był on 'niewinny'. Graliśmy już tak drugą edycję i uważam, że jest to chujowe, reszta zdecydowanie chyba potwierdzi.


Jaki sens byłby wtedy w ogóle istnienia OC?

Że jakby go sprawdził det, to by dostał info, że niewinny. U nas dodatkowo OC dostaje nick księdza, jeśli ten się za niego pomodli.
 
 
Gandulf Teh Gray


Posty: 179
Wysłany: 2014-12-17, 19:36   

Andrea Stavros napisał/a:

Martwy mafioso udzielający się na mafijnym też jest sprzeczny z logiką.

[2]
 
 
Amel Bent


Posty: 230
Wysłany: 2014-12-17, 20:19   

Andrea Stavros napisał/a:
Samsung Galaxy Ace napisał/a:
Josef Mengele napisał/a:
Ale to jak już, to zmieńmy ten debilny zapis o tym, że po zabiciu w linczu OC dowiadujemy się, że był on 'niewinny'. Graliśmy już tak drugą edycję i uważam, że jest to chujowe, reszta zdecydowanie chyba potwierdzi.


Jaki sens byłby wtedy w ogóle istnienia OC?

Że jakby go sprawdził det, to by dostał info, że niewinny. U nas dodatkowo OC dostaje nick księdza, jeśli ten się za niego pomodli.

Też lubię tę wersję, wprowadziłem ją nawet w mojej edycji a i próbowałem zaszczepić na moim lm.com :)
_________________
Viser la Lune!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komunikaty
Wiadomość:    

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12